Pakkende voorstelling La Spiritata brengt Mozart tot leven in Driel

Zondag 23 november 14.30 - 15.45 (Toevoegen aan je agenda)

Blije Kerk Concerten Driel

Gratis toegang

Rooms Katholieke kerk Driel
Kerkstraat, 6665 CE Driel



Voor wie houdt van de mooie melodieën, de rijke harmonieën, de perfectie én de charme van de muziek van Wolfgang Amadeus Mozart: blazersensemble La Spiritata speelt op 23 november in Driel een van zijn meesterwerken: de ‘Gran Partita’ – misschien wel het mooiste stuk dat origineel voor blazersensemble geschreven is. Mozart componeerde dit werk in 1781 onder de naam ‘Serenade nr. 10 in Bes’. In die jaren was het mode dat de adel een blaasorkest in huis had, dat optrad bij feestelijke aangelegenheden.

Wolfgang

De muziek wordt deze zondagmiddag afgewisseld met een verhaal over het wonderkind Wolfgang, vertolkt door meesterverteller Arjen Uittenbogaard. Hij kruipt in de huid van Mozart en vertelt over zijn reis naar onafhankelijkheid, hoe hij loskwam van zijn vader en van zijn eerste werkgever, de prins van Salzburg. Ook blikt hij terug op zijn jonge jaren als wonderkind en op zijn worsteling om van dit imago af te komen. Ten slotte verhaalt hij over het geluk dat hij vond in Wenen, in de liefde en als gevierd componist. Samen met de muziek van de ‘Gran Partita’ levert dit een pakkende voorstelling op.

La Spiritata

Het 15-koppige ensemble La Spiritata voert alle zeven delen van de ‘Gran Partita’ uit. De naam ‘La Spiritata’ is afkomstig uit het Italiaans en betekent: bevlogenheid. En dat is precies wat de leden van dit ensemble bindt: inspiratie door en passie voor de muziek.

Dit Blije Kerk Concert begint om 14:30 uur in de RK Kerk te Driel en duurt ongeveer vijf kwartier. De toegang is gratis, evenals de koffie/thee na het concert. Na afloop van het optreden wordt er een deurcollecte gehouden.


Locatie

Wijkagenda

Bekijk de volledige wijkagenda